Rajd zaplanowany w roku 2020 został odwołany z powodu epidemii

X  Wiosenny Rajd Wolontariuszy czerwiec 2019

Trasa Silnica-Gidle

IX  Wiosenny Rajd Wolontariuszy   9 czerwca 2018

Trasa Wielgomłyny-Silnica

VIII  Wiosenny Rajd Wolontariuszy  maj 2017

Trasa Przedbórz - Wielgomłyny. Więcej informacji niżej (III Rajd) oraz na podstronie RELACJE

VII  Wiosenny Rajd Wolontariuszy maj 2016

Kolejny odcinek to trasa Łęg Ręczyński - Przedbórz. Szersze informacje niżej (III Rajd) oraz na podstronie RELACJE

VI Wiosenny Rajd Wolontariuszy maj 2015

Rajd odbędzie się 30 maja (sobota) na trasie Sulejów - Łęg Ręczyński. Jak widać znów przesuwamy się na południe.                                      Zapisy - jak w poprzednich latach.

 

V Rajd Wolontariuszy maj 2014

Tym razem rajd odbył się wiosną. Uczestnicy dojechali autokarem do Smardzewic nad Zalewem Sulejowskim. Stamtąd pieszo doszli przez lasy ciągnące się wzdłuż Zalewu Sulejowskiego aż do Sulejowa, gdzie zwiedzili Podklasztorze i zjedli zasłużony obiadek. Rajd jesienny z metą w Lagiewnikach k/Łodzi jest zaplanowany na jesień 2015. Zdjęcia pokazujemy w dziale RELACJE  więcej>>

23 wrzesień 2013

Zakończył się IV Rajd Wolontariuszy. Na mecie w Łagiewnikach k/Łodzi dokąd prowadziły trzy trasy zgłosiło się ponad 400 uczestników, głównie ze Szkolnych Kół Caritas. Zdjęcia pokazujemy w dziale RELACJE  więcej>>

Również w dziale RELACJE pokazujemy zdjęcia z trasy Czerniewice-Spała-Smardzewice-Piotrków Tryb.    więcej>>

9 kwietnia  2013

IV Rajd Wolontariuszy odbędzie się 13 września 2013 Łagiewniki k/Łodzi

oraz 21-22 września (sobota, niedziela - okolice Spały). Zapisy jak w poprzednich latach.

17 września 2012

Jesteśmy po III Rajdzie Wolontariuszy.

Fotorelacja, podobnie jak w latach poprzednich jest zamieszczona na podstronie RELACJE na niniejszej stronie

 

5 września 2012

Zapisy na III Rajd Wolontariuszy 14-16 września (lub jeden z tych dni)

a także informacje, są możliwe mailowo   e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

lub telefonicznie- Biuro Wolontariatu Caritas Arch. Ł. tel. 42 632 24 20

Zdjęcia z poprzednich rajdów są na naszej stronie internetowej w dziale RELACJE

Poniżej- nieco informacji o rajdzie.


Patronat medialny: www.radioniepokalanow.pl

 

26 czerwca 2012

Fragmenty ulotki III Rajdu Wolontariuszy

5  maja  2012

Zapraszamy Wolontariuszy i Sympatyków Wolontariatu na III Rajd Wolontariuszy

Program III Rajdu Wolontariuszy:

14.09.2012 (piątek) na trasach:

a) Rogi-Łagiewniki k/Łodzi

b) Nowosolna-Łagiewniki

Koszt ok. 5 zł . Na mecie rajdu w Łagiewnikach będzie okazja do wymiany doświadczeń i usłyszenia o pracy wolontariuszy. Również okazja do pośpiewania.

15.09.2012 (sobota). Dojazd autokarem do Inowłodza, skąd pieszo dochodzimy do Spały, gdzie część osób nocuje a część wraca autokarem do Łodzi. Po drodze zwiedzanie Rezerwatu Żubrów i Skansenu Rzeki Pilicy. Koszt ok. 30 zł (przejazd w obie strony i ciepły posiłek).

16.09.2012 (niedziela). Osoby, które nocowały w Spale dochodzą pieszo do Smardzewic. Po drodze zwiedzają Rezerwat Żubrów w Smardzewicach. Na zakończenie msza w sanktuarium-klasztorze O.O.Franciszkanów i powrót do Łodzi. Dodatkowe koszty: nocleg 25 zł (w śpiworze 20 zł) i ciepły posiłek 8 zł.

Program szczegółowy będzie zamieszczony wraz ze śpiewnikiem.

 

ARCHIWALNE

16 luty  2012

Termin  III Rajdu Wolontariuszy ustalono na 14-16 września 2012 (piątek, sobota, niedziela). Wkrótce podamy więcej szczegółów.

10  luty 2012

Trwają ostatnie prace nad książkową formą krótkiego przewodnika Trasy "Via Jasna"  część I  (do Częstochowy). Fragmenty możemy już wysyłać.

11 październik 2011

W dniu 07.10.2011 odbyła się druga część II Pieszego Rajdu Wolontariuszy. Fotorelacja na podstronie RELACJE          więcej>>

Krótka relacja również na stronie www.caritas.lodz.pl

05 wrzesień 2011 II  Pieszy Rajd Wolontariuszy.

Trasa :  Sulejów(Podklasztorze)-Włodzimierzów-Witów . Wytrwali mogą dojść nawet do Piotrkowa Tryb. skąd zabierze ich autokar do Łodzi. Wyjazd autokarem z Łodzi godz.7.45 ul.Gdańska 111

Uwaga !!!!! Po  10  września  będziemy przyjmować zapisy na listę rezerwową dla osób, które pragną dojechać autokarem. Chodzi o to, czy dla osób, które zgłoszą się później, rezerwować mikrobus, czy autokar. Można też dojechać pociągiem do Piotrkowa Tryb.

Relacje z I Rajdu Wolontariuszy, który odbył się w ubiegłym roku patrz podstrona RELACJE       więcej >>

Informacje szczegółowe na temat II Rajdu Wolontariuszy są zamieszczone na stronie www.caritas.lodz.pl patrz podstrona WOLONTARIAT   więcej>>

PATRON MEDIALNY


16 czerwca 2011   II RAJD  WOLONTARIUSZY zaplanowano na wrzesień.

29 maja 2011 W dniu 11 czerwca wyruszamy ze Smardzewic koło Tomaszowa Maz. Dochodzimy do Sulejowa (Podklasztorze). Tam nocujemy i w niedzielę idziemy przez Witów do Piotrkowa Tryb. Niewykluczony wspólny dojazd i powrót do Łodzi. Czekamy na chętnych. Można zabrać kąpielówki.

PROGRAM

  • 10 czerwca (piątek) dojazd do Smardzewic k/Tomaszowa Maz. w godz.18.00-21.00 i nocleg (cena15 zł-25 zł). Msza w klasztorze godz.18.oo
  • 11 czerwca (sobota) trasa Smardzewice wyjście godz.9.00 do Podklasztorza k/Sulejowa i nocleg.
  • 12 czerwca (niedziela) trasa Sulejów godz.9.00 - Witów (Sanktuarium) - Piotrków Tryb.

Informacje i kontakt na stronie www.pielgrzymkaindywidualna.pl

22 kwietnia 2011 Udział w uroczystościach w Kalwarii Zebrzydowskiej był podsumowaniem sprawdzenia odcinka Olkusz- Kalwaria Zebrz. Mamy już mapki, które wkrótce zamieścimy. Udało się też wstępnie rozeznać odgałęzienie do Oświęcimia.

17 kwietnia 2011 Niżej wspomniane spotkanie bardzo się udało. Mamy nowe ustalenia dla dojścia od Warszawy przez Skierniewice.

27 marca 2011 Osoby z województwa łódzkiego spotykają się w dniu 17 kwietnia z osobami z województwa stołecznego w Niepokalanowie. Zapraszamy zainteresowanych ustaleniem przebiegu trasy pielgrzymkowej w okolicach Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i Skierniewic.

23 marca 2011 Referat "Pielgrzym na szlaku turystycznym" na Warsztatach System szlaków turystycznych województwa łódzkiego -Rochna.

16 marca 2011 Mamy mapki szczegółowe dla odcinka Wielgomłyny-Gidle po korekcie trasy.

3 grudnia 2010  Ustalono tymczasowy odcinek trasy od Łodzi do Zalewu Sulejowskiego. Planujemy korektę dojścia między Wielgomłynami i Gidlami (m.in. pod kątem noclegów).

5 października 2010

Rajd Wolontariuszy się odbył. Patrz  RELACJE oraz www.caritas.lodz.pl w dziale WOLONTARIAT

6 września 2010

Wspólnie z CARITAS ARCHIDIECEZJI  ŁÓDZKIEJ  organizujemy PIESZY RAJD  WOLONTARIUSZY.

Rajd odbędzie się  2 października (sobota)  na trasie Piotrków Tryb. - Witów-Sulejów. Prawdopodobny wspólny dojazd z Łodzi. Trasa zgodna z trasą pielgrzymek indywidualnych.      Szczegóły na stronie www.caritas.lodz.pl w dziale WOLONTARIAT.

Zastanawiamy się też nad   Rajdem Letnim (czerwiec).

4 CZERWCA 2010 Z drobnym opóźnieniem     UDAŁO SIĘ  ! ! !     WIELKA  RADOŚĆ  ! ! !       Jest wiosna 2010. Mamy już gotowe:

IDENTYFIKATOR  PIELGRZYMA

DOKUMENT PIELGRZYMA

MAPKI  trasy przez Jurę Krakowsko-Częstochowską do Krakowa(Łagiewnik)

MAPKI  trasy doliną Pilicy do Częstochowy

ZEBRANE  INFORMACJE  NOCLEGOWE

Możemy już WYSYŁAĆ  TE  MATERIAŁY  ! ! !

To wszystko było przygotowywane bardzo skromnymi siłami. Liczymy na pomoc osób "pozytywnie zakręconych".Będziemy starać się poprawiać, porządkować, kontynuować i uzupełniać.

Trasy okazały się wspaniałe pod wieloma względami. Co istotne również nieźle oznakowane jako szlaki turystyczne. Nie najgorzej wygląda też sytuacja z noclegami, a można mieć nadzieję, że będzie lepiej.

KONCEPCJA  DOJRZEWAŁA  KILKA  LAT.  KONKRETNE  DZIAŁANIA  ROZPOCZĘTO  POD  KONIEC  ROKU  2009.  POCZĄTKOWO  DATY  WPISÓW  PRZYRASTAŁY  W  DÓŁ.  POWYŻEJ  TEGO  NAPISU  DATY  PRZYRASTAJĄ  DO  GÓRY.

8 luty 2010   Mamy pierwsze materiały na temat trasy Częstochowa-Kraków(Łagiewniki)/Kalwaria Zebrzydowska. Trasa przebiega głównie Szlakiem Orlich Gniazd. Wkrótce mapki. więcej>> Patrz menu TRASY (podprzycisk W POLSCE).

20 luty 2010  Ustalono datę nieoficjalnego otwarcia odcinka Poświętne Studzianna- Spała-Smardzewice-Sulejów -Piotrków Tryb. na trasie Warszawa/Łódź-Piotrków-Częstochowa.    Zapraszamy  od 30 kwietnia do 3 maja na wspólne rozpoczęcie pielgrzymki i spotkania w miejscach noclegu. Możliwe indywidualne późniejsze rozpoczęcie lub wcześniejsze zakończenie pielgrzymki przez osoby, którym w tym terminie braknie czasu.    Pomożemy w rezerwacji noclegów (ceny rzędu 15-30zł). Radzimy się pospieszyć bo ten termin bywa obłożony.  Noclegi w Spale, Smardzewicach i Sulejowie.   Możliwe, że załatwimy dojazd z Łodzi do Studziannej.

25 luty 2010  Drugi etap pielgrzymki przewidujemy na 13-16 maja .

Zaczynamy w Sulejowie kończymy w Częstochowie.   Noclegi Bąkowa Góra , Wielgomłyny , Gidle.

3 marca 2010   Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę pieszą połączoną z postem.Trasa Szlakiem Orlich Gniazd. Od Częstochowy w stronę Krakowa. 25 marca spotkanie na Jasnej Górze o godz.16.00, nocleg pod Częstochową kolacja warzywno-owocowa.   26 i 27 marca post (bez jedzenia) i wędrówka.   28 niedziela dieta warzywno-owocowa i wędrówka.   29 i 30 post (bez jedzenia) i wędrówka.   31 zakończenie rano po mszy wspólnym śniadaniem specjalnym po poście (bezpiecznym) i wyjazd.      Kto nie wytrzyma, powinien się zobowiązać nie jeść w miejscu noclegu, by nie dręczyć innych.

6 kwietnia 2010   Trasa Częstochowa-Olkusz-Kraków(Łagiewniki) została przed Wielkanocą sprawdzona pomimo skutków połamania drzew tej zimy. Przygotowujemy mapki i pierwsze opisy do zamieszczenia. Później relację z pielgrzymki postnej.

4 maja 2010  Trasa Poświętne Studzianna-Spała-Smardzewice-Sulejów-Piotrków została sprawdzona.

5 maja  2010  Mamy mapki dla trasy Częstochowa-Olkusz-Kraków !!!    Szykujemy identyfikatory.

17 maja 2010  Trasa Piotrków-Sulejów-Przedbórz-Wielgomłyny-Gidle-Św.Anna-Mstów-Częstochowa została sprawdzona